XIV. ročník Hanácké laťky 2019

XIV. ročník Hanácké laťky 2019

Ve čtvrtek 19. září 2019 pořádá Atletický klub Olomouc 14. ročník exhibice ve skoku  vysokém – Hanácká laťka 2019. Již v dopoledních hodinách bude na olomouckém Horním náměstí (před hlavním vchodem do radnice) probíhat závod žáků, které od 13:00 vystřídají závodníci kategorie dorostu a juniorů.

Hlavní program začne příjezdem výškařů na Horním náměstí v 15:00 hodin. Závodu se zúčastní nejlepší současní čeští výškaři a mezinárodní punc dodají slovenští reprezentanti Matůš Bubeník a Lukáš Beer. Olomouckou výškařkou školu bude zastupovat Jonáš Pospíšil, Marek Navrátil a David Šutera. A pokud bude konstelace příznivá, znovu se objeví (i když zřejmě ne v závodě) i rekordman ČR ve skoku vysokém a olympijský medailista Jarda Bába, který je pozvaný jako čestný host závodu.

Závod pomáhají pořádat i trenéři  AP Olomouc a proto se ve čtvrtek 19. září 2019 nekonají tréninky přípravek (týká se skupin č.4, č.6, č.8, č.9, č.13 a č.16). Místo tréninku zvu všechny (nejen čtvrteční) děti, maminky, tatínky, babičky, dědečky, strýce i tety… na olomoucké Horní náměstí na vrcholný atletický zážitek.

Po závodě proběhne autogramiáda výškařů.