Kluci mají poprvé v historii klubu medaili ze soutěže družstev!

Kluci mají poprvé v historii klubu medaili ze soutěže družstev!

Ve středu 14.června 2017 se na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc konalo 3.kolo Krajské soutěže družstev přípravek v atletice. Kluci i holky v něm shodně obsadili 4.místa, což v celkovém součtu všech tří kol holkám stačilo na celkové 4.místo a kluci tím uhájili celkovou bronzovou pozici.

Nejlepší závodnicí holek, byla Dája Homoláčová, která si ze závodu odnesla kompletní sadu medailí – 1.místo v překážkovém běhu, 2.místo v běhu na 60m a 3.místo ve skoku dalekém. Celkem tak pro družstvo nasbírala 28 bodů! Další bodující holky byly Bára Palánková v hodu diskem (5.místo), Anička Šinclová v dálce (7.místo), Nela Zapletalová v překážkovém běhu (dělené 7.místo) a štafeta „malých“ holek Johanka Přidalová, Lucka Zaoralová, Nela Zapletalová a Klárka Divišová (6.místo).

Kluci v sestavě Leo Losík, David Krov, Tobiáš Toman a Peťa Diviš vybojovali zlatou medaili ze štafety na 4x60m. Pro bronzovou medaili si v běhu na 800m doběhl Peťa Diviš, který bodoval i v překážkovém běhu (4.místo) a stal se tak nejlépe bodujícím klukem – celkem 16,75 bodů. Druhým nejlepším bodmenem byl David Krov se 14,75 body, který je nasbíral v běhu na 800m (4.místo) a skoku dalekém (6.místo). Tobík Toman také získal body ve všech disciplínách, kde nastoupil, tedy 8.místo v běhu na 800m a 9.místo v běhu na 60m. 7.místo obsadil i Martin Tomeš v hodu míčkem a štafeta kluků v sestavě Honza Juřička, Matyáš Melich, Petr Pavelka a Štěpán Masařík doběhla na 6.místě.

Klukům patří velká gratulace, neboť je to první medaile, kterou kdy kluci v soutěži družstev vybojovali.

Výsledky zde
Fotografie zde