Družstvo našich dívek druhé po prvním kole ligy

Družstvo našich dívek druhé po prvním kole ligy

V úterý 2. června 2020 se hřišti prostějovského reálného gymnázia konalo 1. kolo soutěže družstev přípravek v atletice, kam se vypravila i naše (bohužel z důvodu koro-nařízení okleštěná) reprezentační družstva. První závody jsou vždy velká neznámá – nikdo netuší kvality ostatních týmů, a pro nás dopadly tak 50 na 50.

Družstvo našich holek obsadilo parádní 2. místo za vítězným AK Olomouc a těsně před třetí TJ Šumperk. Kluci se dlouhodobě potýkají s nedostatkem starších závodníků, na které by se nabalili a doplnili je ti mladší a tak obsadili až 8. místo.

Na stříbrné pozici dívek měla lví podíl Háňa Frnková, která vyhrála dálku (4,13m) a pak přidala dva bronzy v běhu na 60m a ve štafetě na 4x60m – společně s Johankou Přidalovou, Sofčou Bairovou a Rózou Pazderovou. Poslední jmenovaná vybojovala bronz i v hodu míčkem a pěkné 4. místo získala v běhu na 600m. Je třeba vyzdvihnout i Zuzku Tichou, která obsadila 4. místo v hodu míčkem a 5. místo v hodu turbooštěpem. Poslední bodující závodnice byli Terka Konečná a Klára Krohmerová.

Na bodech chlapeckého družstva se podílela pouze štafeta 4x60m v sestavě Vojta Malaska, Lukáš Hemerka, Viktor Hansgut a Šimon Swaczyna a Ondra Juran v hodu turbooštěpem.

Kompletní výsledky: https://online.atletika.cz/vysledky/44550
Fotografie: zde