Běžecko 2020 online

Běžecko 2020 online

Pěkný den všem.

Bohužel aktuální vládní neřízení nám stále neumožňují restartovat tréninkovou sezónu. A také závodní sezónu, která by se právě teď rozbíhala … , nebo spíše rozbíhá.

Po vzoru jiných vytahuji ruce z kapes a zahajuji naši závodní sezónu on-line. Duben již několik let tradičně věnujeme našemu „putování po atletických ostrovech“. Jedná se o tři akce, kdy postupně navštívíme ostrov Běžecko (závod v běžeckém trojboji), Hopsluzii (závod ve skokanském trojboji) a Hodolulu (závod ve vrhačském trojboji). Letos tenhle seriál provedeme „na dálku“.

Každou neděli budou zveřejněna pravidla a popis tří disciplín, které budou moci Vaše děti splnit. Vy, pokud se chcete do akce zapojit, vše změříte a do následující soboty mi výsledky zašlete formou prostého emailu na adresu dalibor.hon@centrum.cz . Je samozřejmě dovoleno zkoušet si disciplínu kolikrát chcete a platný bude vždy ten nejlepší výsledek. Během neděle výsledky zpracuji a rozešlu je společně s propozicemi nového závodu. Děti budou rozděleni do 12 kategorií dle ročníků narození (nejmladší kategorie 2015 a mladší, nejstarší sloučená kategorie 2009-2010) a pohlaví. Pro vítěze pak najdeme nějakou pozornost…

Je jasné, že celý seriál je hlavně pro pobavení a rozptýlení, protože žádný z vás nebude mít stejné podmínky, co se týče sportoviště, stejného nářadí, počasí a podpůrného týmu:).

Takže oficiálně zahajuji naši online závodní sezónu, všem nadšencům přeji sportu zdar, nezapomeňte na pravidla (roušky a dvoumetrové rozestupy:)) a fair play.

První týden si můžete zpestřit online návštěvou ostrova Běžecko.
Ostrov ve sportovním moři, místo, kde nikdo nikoho nedoběhne a kde nikdo nikam nechodí pozdě a vůbec je tam vše pěkně zaběhnutý…

Disciplíny: hladký běh na 50m, běh na 40m „překážek“ a slalomový běh na 20m

Popis disciplín:

Běh na 50m: vyznačte start, odměřte od něj 50m a vyznačte cíl. Startuje se z nízkého či vysokého startu, běží se do cíle a běh měříme na desetiny (např. 8,5s).

Běh na 40m: překážky vyrobte z tuhého kartonu (krabice) přeložením „do stříšky“. Výška překážky bude činit 30cm, šířka není důležitá (prostě – aby stály:)) Budete tedy potřebovat 3 ks 60cm kartonu. Profil trati:
Start— 10m — 1.překážka — 10m — 2.překážka — 10m — 3.překážka — 10m —Cíl.
Startuje se z nízkého či vysokého startu, běh měříme na desetiny (např. 8,5s).

Slalomový běh na 20m: nachystejte si 10 jakýchkoliv met (kameny, krabičky…cokoliv).
Profil trati: start —1m — 1.meta — 1m— 2.meta — 1m —… 10. meta.
Startuje se z vysokého startu, běh měříme na desetiny (např. 8,5s). Běží se klasickým slalomem, kdy za poslední metou se závodník otočí a slalomem běží zpět.

Výsledky mi zašlete společně se jménem dítěte a ročníkem narození. Pokud se při Vašem závodění zvěčníte formou fotografie určitě mi je zašlete. Nebo formou videa – nastreamujte je a pošlete mi odkaz. Fotografie můžeme nahrát do naší galerie a odkazy na všechna zaslaná videa dát na naše stránky – vše samozřejmě s Vaším svolením.

A v neposlední řadě jsem natočil 6ti minutové video pro vaše děti, ve kterém je informuji o online závodě Běžecko i s praktickými ukázkami, co a jak:). Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=R6LAmOJlZWM&feature=youtu.be

Takže mnoho zdaru a těším se na Vaše výsledky – uzávěrka v sobotu 25.4.2020 o půlnoci :).

Pěkný den, pevné zdraví a doufám brzy naviděnou…

Trenér Dalibor Hon